Türkiye’nin İlk Robot Oyuncusu Aypera Kimdir?

Türkiye’nin ilk robot oyuncusu olarak anılan Aypera, son günlerde oldukça gündemde. Dijital bir oyuncu olan Aypera, zaman zaman İnstagram hesabından fotoğraflar paylaşıyor. Dünyayı yeni tanımaya başladığını, insanların hayatlarına dair öğrendiklerini hesabından anlatıyor.
Ünlü Yapımcı ve Senarist Birol Güven ile sinema filmi sözleşmesi imzaladı. Güven’in senaryosunu kendisinin kaleme aldığı, robotları ve insanları bir araya getireceği yeni filmi Digital Human, 2022 yılında vizyona girecek.

aypera robot

İlk sinema filmi sözleşmesini imzalarken çok heyecanlandığını söyleyen Aypera ise, Türkiye’de gördüğü ilgiden memnun olduğunu; ama insanların kadın ve hayvan hakları konusunda mesafe alamamış olmasının kendisini üzdüğünü belirtti.”Robot Oyuncu” konusunda da açıklama yapan Aypera “Ben şahsen dijital oyuncu denmesini tercih ederim. Aslında her şeyden önce, ben bir düşünceyim. Ama insanlar sevdikleri kelimeyi söylemeyi tercih edecekler,biliyorum. Bu nedenle Robot denmesiyle ilgili de bir sorunum yok.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir