Hayal Kırıklığı: 9 Kere Leyla

Ezel Akay’ın son filmi olan 9 Kere Leyla, eleştiri yağmuruna tutuldu. Dopdolu oyuncu kadrosu ile filmin beğenilmesini sağlayamadı. Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu gibi oyuncular dizide başrolleri paylaşıyor. Komedi yapılmaya çalışılan filmin absürtlüğü izleyiciyi ancak bir yere kadar taşıyabiliyor. İzleyenlerin geneli, filmi yarım bıraktıklarını söylüyor.

9kereleyla

Filmin konusu ise şöyle: Bir ev hanımı, kocası ve evlilik terapistleri bir aşk üçgenine saplanır. Yetmezmiş gibi kendilerini antik bir el yazmasını ele geçirme planının tam ortasında bulurlar. Bundan sonra olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

Bazı izleyici yorumları:

“Bu kadar boş beleş bir film, sinema tarihinde çok az vardır bence… ezel akay’ın bu denli bomboş, bu denli boş teneke bir yapıma imza atacağına ihtimal vermezdim. ne bir hikaye, ne bir konu, ne bir eleştiri… ne oyunculuk, ne kurgu… hiçbir şey mi olmaz bir filmde?

haluk bilginer’in oyunculuk performansı da çok kötü bu filmde. film içindeki kliplerde söylediği şarkılarla, kulağımızın içine ediyor ayrıca. bu kadar kötü bir sese bu kadar çok şarkı söyletmek…demet akbağ deseniz tüm filmlerinde hep aynı yüz ifadesi hep aynı tip… bu tiplemeden kusacağız artık… “

” Resmen facia bir ilk beş dk’ya sahip film. ne ışık kullanımı başarılı, ne oyunculuklar, ne renkler… liste uzar gider.
göz yoran bir giriş kısacası… (ki teknik olarak çok anlamayan benim gibi ortalama izleyici bunu konuşuyorsa yanlış yapılan bir şeyler olduğu açık)

Tabi Elçin Sangu monoloğunun zayıflığı (biz kadınlar yaptık her şeyi aslında kadın süper bişey) ve çift terapi sahnesi akabinde sanırım devam edecek gücü bulamadım kendimde.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir