Terleyenlere Ada Çayı!

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde terlemeyen yok gibidir. Her sağlıklı insan terler. Çünkü terlemek vücuttaki ısınmayı kontrol altına alır. Bazıları ise aşırı terler. Terleme şikayeti olanlar için Dr. Ömer Coşkun, ada çayını tavsiye ediyor.

Coşkun, “Oturduğumuz yerde olsun, çalışırken olsun hatta gece uyurken bile aşırı terlemeler gözlenmektedir. Sıcak havanın etkisiyle artış gösteren terlemelerde vücut ısısını korumak, rahat bir gün ve gece geçirmek için ada çayı son derece etkilidir. Ada çayı aşırı terlemenin önüne yüzde 50 oranında geçebilir. 21 gün boyunca düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde kişiler istenilen sonuca ulaşabileceklerdir. Yumuşak ve tatlı bir tadı olan ada çayı taze, kurutulmuş yapraklar veya toz şeklinde yıl boyunca bulunabilir” dedi.

Ada çayını nasıl hazırlamalıyız?
Bir fincan kaynar suya bir tutam ada çayını koyun ve demlendirin. Çaydan günde 2 defa içebilirsiniz. Fazla miktarda tüketildiğinde mideyi rahatsız edebilir, tansiyonu yükseltebilir. Ayrıca rahim kaslarını uyardığından gebelik süresince kullanılmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir