Teppanyaki Mutfağı Hayatımıza Girdi

 

Teppanyaki mutfağından görüntüleri ünlülerin İnstagram hesaplarında sık sık görmeye başladık. Adeta ünlüler bu restorana gidebilmek için sıraya girmiş gibi. Demet Akalın ve Okan Bayülgen başta olmak üzere birçok ünlünün burada görüntüleri var. Show eşliğinde demir ızgaralar üzerinde yemekler gözünüzün önünde pişiyor. Yemeklerin pişirilmesi sırasında çektikleri videoları paylaşıyorlar.

Teppenyaki kelimesi, Japon mutfağında demir tabak anlamına gelen “teppan” ve ızgaralanmış ve az yağda pişirilmiş anlamına gelen “yaki” kelimelerinden türemiştir. Sacda yemek pişirme yöntemi, şeflerinin ustalığı sayesinde hem görsel şölene, hem de lezzet şenliğine dönüşüyor. Teppanyaki Alaturka, olunca özel konsept sayesinde Japon pişirme tekniğiyle Türk yemek kültürü biraraya geliyor. Vip odaları da olduğu için tüm ünlülerin rahatça yemek yiyebileceği, sohbet edebileceği ortamlar oluşuyor.

Türkiye’de yalnızca iki yerde bu sunumlar gerçekleşiyor. Şubelerinden biri Ankara’da, diğeri ise ünlülerin sürekli gittiği Etiler Nispetiye’de.. Ünlülere özel bir yer değil tabii ki cebine güvenen herkes gidebilir. =)

teppenyakirestorant

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir