Telefonu Tutma Şekliniz Karakterinizi Gösteriyor

Telefon kullanma yaşı çok aşağılara düştü. Küçücük çocukların bile ellerinde telefon var artık. Bunun sebebi tabii ki akıllı telefonların her yaşa hitap etmesi. Uygulamalar üzerinden oyunlar oynuyorlar. Videolar izliyorlar. Çeşit çeşit çizgi film ve animasyonlarla karşı karşıya kalıyorlar.

Bu nedenle herkesin bir telefon tutma şekli zamanla oluşmaya başlıyor.
Herkes telefonu farklı tutuyor. Gözünüzü kapatsanız annenizin, oğlunuzun veya kardeşinizin telefonu nasıl tuttuğunu aklınıza getirebilirsiniz. Farkında değildiniz öyle değil mi?

telefonu tutma sekliniz

Eğer telefon tutuşunuz A’daki gibi ise yani tek elinizle ve baş parmağınızla kullanıyorsanız sosyal medya akışınızda aşağı yukarı giderken, haberleri okurken ya da e-posta alış verişinizde tek elinizle telefon kullanan biriyseniz öz güveni oldukça yüksek olan birisiniz demektir.
Büyük riskleri almak, zekice hamleler yapmak ve arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmak en sevdiğiniz şeylerdendir.

Telefonu B’deki gibi yani tek elinizle tutup diğer elinizin baş parmağı ile kullanıyorsanız bu tutuş sizin akla verdiğiniz önemin işareti olabilir. Sezgilerine güvenen, zeki, bilgili, mantıklı ve sağduyulu bir bireysinizdir. Bir adımı atmadan önce birkaç adım sonrasını mutlaka hesaplar, planlar ve öyle aksiyon alırsınız.
Hayatınızdaki her şeyin ardındaki mantığın farkında olmak sizin için önem taşır. İşte bu yüzden sizi kandırmak oldukça zordur!

C’deki gibi iki elinizi birden kullanıyorsanız telefon kullanırken her iki elinizin de iş üzerinde olması sizin hızı seven biri olduğunuzu gösterir. Hızlı, verimli ve hemen karar vermeye hazır biri olduğunuza işaret eder. Kolay ve hızlı değişen çevrenize çabuk ayak uydurur ve değişimin içine hemen adapte olabilirsiniz.

Eğer telefonunuzu D şeklindeki gibi tek elinizle tutup diğer elinizin işaret parmağını kullanmayı tercih ediyorsanız telefonu bu şekilde tutmak yaratıcılığın en önemli simgelerindendir. Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz onlarca harika fikir vardır ve bunları yapmaktan çekinmezsiniz. Hatta bu konuda oldukça başarılısınız demek mümkün!
Yalnız olmaktan keyif alırsınız çünkü kendinize ayırdığınız vakit sizi bir başka başka dahiyane fikirlere sürükler. Elinizden çıkan her iş genellikle güzel sonuçlar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir