Sivilcelere Kesin Çözüm

Yağlı bir cildiniz varsa yaşamınız boyunca sivilce şikayetiniz olacaktır. Biraz yağlı, tuzlu, kızartma tarzı, fıstık veya cips yiyecek olsanız ertesi gün yüzünüzde bir pişmanlık belirtisi çıkacaktır. Cildi kuru olanlara özenecek, “Keşke benim de cildim kuru olsa da nemlendiriciyle gezsem” diyeceksiniz. Oysa ki onlar da cildinin az da olsa yağlanmasını isterler.
Sivilcelerden kurtulabilmek için her yolu denemeye hazır olan insanlar var. Piyasada umut tacirleri bu yüzden kol geziyor. Kozmetik reyonlarında satılan kremler genelde anlık etkiye sahiptir. Onlarca para dökerek alırsınız ancak birkaç kullanım sonunda bir kenara atarsınız.
Sivilceler hormonal kaynaklı da olabiliyor. Bu anlatacağımız kadınlarla ilgilidir. Eğer erkekseniz bundan sonrasını okumak sizin işinize yaramayacaktır. Genelde adet düzensizlikleri için veya çocuk istenmediği takdirde doğum kontrol hapı olarak kullanılan ilaçlardan bahsedeceğiz. Sivilce şikayetiyle gittiğinizde doktorunuz size bir doğum kontrol hapı verirse şaşırmayın. Gerçekten de işe yarayacak.
Tabii ki piyasada onlarca doğum kontrol hapı var. Hepsinin de kendine göre iyi etkileri ve yan etkileri var. En az yan etkisi olanlardan Yasmin, Yazz gibi ilaçlar tavsiye edilebilir. Hatta bu ilaçlarla hayat daha güzel bir hale gelebilir. Hormonlar düzenlendiği için regl günleriniz, saatleri bile bellidir. Sivilcelerinizde gözle görülür bir azalma ve yok olma olacaktır. Siz de mutlu olacaksınız.
İlacı bıraktığınızda yediklerinize içtiklerinize dikkat etmezseniz sivilcelerin yine çıkmaya başladığını görebilirsiniz. En başta stresten uzak kalmak gerekli ki bu hayat şartlarında çok zor olsa gerek =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir