Sivilcelere Bitkilerle Çözüm

Sivilceli yüzün yıkanması ve temizlenmesi önemlidir. Sabun kullanmak sivilcelere iyi gelmez. Sivilceleri asla sıkmayın. Çünkü sıkarsanız derinin alt tabakasındaki zararlı tabakanın üste çıkmasına neden olur.

Güzellik ve cilt uzmanı, Şems Arslan Star Tv’de yayınlanan Melek Baykal’ın sunduğu sabah programına konuk oldu. Şems Hanım aynı zamanda bir kimya mühendisi, bu yüzden ürünlerin içeriğini çok iyi biliyor. Azerbaycan’dan geldiği için konuşması sempatik geliyor.

Temizleyici jel için gerekli malzemeler: 1 bardak meyan kökü, keten tohumu (öğütülmemiş, nem verir) ve 500 gr su karışımını cezvede kaynatın. Jöle haline gelince süzün ve üzerine 1 çay kaşığı tuz, , 1 çay kaşığı pamuk yağı (deriyi tedavi eder), 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyin. Bu karışım sabuın niyetine yüzünüzü yıkamak için kullanılabilir.

Eğer 30lu yaşları geçmişseniz içine kolonya eklemeyin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra havlu ile kurulamayın. Tek kullanımlık havlu peçeteleri kullanın.

Yüzünüzü bu karışımla yıkadıktan sonra tonikle de dezenfekte etmemiz gerekli. Tonik için: 1 bardak kaynar su, 1 çay kaşığı toz şeker (sivilceleri kurutur), yarım çay kaşığı karbonat, 1 demet yaş nane (ferahlatır), 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı toz diş macununu karıştırın. Koyduğunuz kabın ağzını kapatın ve 25 dk bekletin. Kullanacağınız zaman pamuk ile üzerine kompres yapın. Toniği yaparken problemli bölgelere uygulayın yalnızca. Yoksa diğer temiz bölgelere de sivilceleri bulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir