Sarah Jio Romanları

Sarah Jio yayın hayatına girdiğinden beri romanlar yazıyor. Öyle romanlar ki eline alan bırakamıyor. Ülkemizde çeviri haliyle Arkadya yayınları basım yapıyor. Kitapları en çok satanlar listesinde üst sıralarda bulunuyor.

Jio, evli ve üç çocuk annesi. Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri olan Seattle’da yaşamaktadır.Asıl mesleği gazeteciliktir. Kitap çalışmalarının yanı sıra, çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazmaya devam etmektedir.

sarahjioailesi

Böğürtlen Kışı romanında ana karakterin bir mayıs gününde yağan karın ardından oğlunun kaybolması anlatılıyor. Havaların sıcak olması gereken bir ayda kar yağınca buna “böğürtlen kışı” adı verilmiş. Roman öyle sürükleyici ki bir solukta okunup bitiyor. Aslında yazarın etkilendiği buna benzer bir olay yaşanmış ve yazar bunu bir anne olarak kitabına uyarlamış.

Yağmur Sonrası romanında ise bir hemşire olan karakterin savaş yıllarında Bora Bora adasında yaşadığı olaylar bir askerle olan aşkı arasında anlatılıyor. Bu roman da çok sürükleyici ve hafızalarda yer ediyor.

Mart Menekşeleri kitabını ise en kısa sürede okumayı düşünüyorum. Sarah Jio, gelecek ve geçmiş arasında bağ kuruyor. Olaylarda birden geçmişe gidiyor ve çözüme götürüyor. Tavsiye edilesi kitaplar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir