Ranforce Ne Demek?

Bazı tekstil terimlerinin günlük hayatımızda çok kez duyulduğu olabiliyor. Ranforce kelimesi de nevresim takımlarında duyduğumuz bir kelime. Peki ranforce ne demek ? nevresim takımlarında en çok kullanılan kumaş türü ranforce kumaşlardır. Bu kumaş en iyi fiyatla en iyi kaliteyi alabileceğiniz bir kumaş türüdür. Ranforce ürünler iyi kalite olup %100 pamuktur. Daha üst ve daha alt kalitede kumaş türleri tabi ki mevcuttur. Daha altı olan terrycotton gibi kumaşları kötü kalitede olduğu için tavsiye etmiyoruz. Daha üstü kalite ise pamuk saten gibi ürünlerdir.

Ranforce örgü yapısı genel olarak 2 çözgü / 1 atkı, ya da 1 çözgü / 1 atkı şeklindedir. 1 cm2 deki iplik sayısı ise 55 – 70 tel arasında değişmektedir. Dolayısı ile daha kalın iplikler kullanılan kumaşlardır. Pamuk saten kumaş kadar yumuşak olamamasına rağmen, fiyat olarak çok daha ucuz ürünler olduğu için tercih edilmektedir. Ranforce nedir ?

Pamuktan oluştuğu için kumaş dokusu nefes alır sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Ranforce Kumaş Türlerinde +5 -5 cm çekme payı vardır çünkü kumaş yıkandıktan sonra pamuk içeriği sıklaşmaktadır. Pamuk dokuma içerdiği için uzun ömürlüdür. Pamuk içerdiği tüm pamuklu kumaşlar gibi kırışmaya meyillidir.

Pamuklu ürünlerde ve dokuma ürünlerin çoğu için geçerli olduğu gibi açık renk daha uzun ömürlü olmaktadır çünkü boya gelmeyen doku daha yumuşak olacaktır ve boya gelen kumaşın dokusu daha sert olacaktır. Açık renkli ürünleri tercih etmeniz daha yumuşak ürünler olmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir