Pril Mi Fairy Mi?

Pril markası 1963 yılından beri ülkemizde ürünleriyle bulunmaktadır. Evde kullandığımız bulaşık deterjanının markası ne olursa olsun “Pril deterjanı” olarak dilimize yerleşmiştir. Fritz Henkel’in sahip olduğu marka Alman menşeilidir.

Fairy markasıyla tanışmamız ise çok yenidir. P&G yani Procter and Gamble 2010 yılında Türkiye’de satışlarına başlamıştır. Merkezi Amerika’da bulunan şirket kendisini iddialı reklam filmleriyle tanıtmayı başarmıştır. Berna Laçin’in oynadığı reklamlarda Hamsi tava şenlikleri yapılmış, “Biz sizdeniz.” mesajları verilmeye çalışılmıştır. Yüzlerce kirli tabağı Fairy ile yıkayarak ondan daha iyi temizleyeni olmadığı akıllara sokulmaya çalışılmıştır.
İşin aslı başarılı da olunmuştur.

Pril bulaşık deterjanı mı Fairy bulaşık deterjanı mı daha iyi köpürür?
Pril’in içeriğine bakıldığında Fairy’e göre daha çok köpük yapma özelliğine sahip olduğu görülüyor. Bazıları deterjanın çok köpürmesini istemiyor, çünkü köpüğü arındırabilmek için daha fazla su harcamak gerekiyor. Bazıları ise bol bol köpük istiyor. Eğer çok köpük seviyorsanız Pril’i tercih etmelisiniz.

Pril’i neden tercih etmeliyiz?
Pril’i tercih etmek için başka bir neden arıyorsanız o da şüphesiz firmanın ait olduğu ülkedir. ABD başkanının Türkiye üzerindeki düşman politikaları sonucunda bizler ABD ürünlerini almaktan uzak durmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir