Ona “Çirkin Manken” Diyorlar

Öykü Baştaş, İtalya Milano ve Paris Moda Haftası’nda podyuma çıktı. Sürekli olarak yurt dışında Gucci gibi çok ünlü markaların defilelerinde boy gösteren ve bazı markaların katalog çekimlerinde de görülen manken, 1997 doğumlu. İtalya’da moda haftasında podyuma çıkan ilk ve tek Türk model olma unvanını da elinde taşıyor. Ona çirkin denmesinin sebebi farklı bir görünüme sahip olması. Baştaş, düzgün fiziği ile modacıların dikkatini çekiyor.

Öykü Baştaş Biyografi
1997 doğumlu olan Baştaş, Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir. Ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Üçüzdür. Diğer kardeşleri Zeynep ve Ali’dir.

Twitter üzerinden söylenenler
Bir kullanıcı Öykü’den bahsederek “Umarım körümdür” yazan bir tweet attı. Ancak belli ki bir yanıt geleceğini beklemiyordu. Öykü Baştaş bu tweeti gördü ve o kullanıcıya alkışlanacak bir yanıt verdi.
Öykü Baştaş’ın o yanıtı: “İnsanları farklı oldukları için çirkin bulmanın yanlış olduğu düşünüyorum, sıradan güzelllik anlayışına inanmıyorum. Modellik yapmak içinde bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bence insanları farklı yapan şeyler onları daha özel yapıyor ve zaten her insan olduğu halde güzel.”

Nasıl Keşfedildi?
“1,5 yıl önce Instagram üzerinden IMG Ajans’ın başlattığı ‘We love your jeans’ etiketine modellikle ilgili hashtag’ler yolladım ve fark edildim. Farklı ve karakteristik bir yüzüm olduğundan başarılı olabileceğimi düşünmüşler. Ajanstan bana yazdıklarında şok oldum. Hep beğenilmediğimi düşünüyordum.”

Öykü Baştaş’ın Sevgilisi Var mı?
“Var. Furkan ile altı aydır birlikteyiz. Estetik anlayışımız aynı. Aramızda “Ne kadar güzelsin, yakışıklısın” diye konuşmuyoruz. Furkan gazeteci. Hayattaki duruşuma, var oluşuma aşık olduğunu söylüyor. Bense onun her şeyine aşığım.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir