Neden Aldatıyoruz?

Bazı çiftlerin birbirlerini aldattıkları bir gerçek. Tabii bazılarının haberi yok bazıları ise her şeye rağmen göz yumarak evliliklerini devam ettiriyorlar. Bunun altında kadının maddi güce sahip olmaması ya da toplumda ayıplanmaktan kaçınma olabiliyor.

Peki neden aldatıyoruz? Sadece erkekler değil kadınlar da aldatıyor. Kadın veya erkekte aldatmanın en önemli nedeni ilgi görme isteğidir. Eşler arasında zamanla oluşan ilgisizlik dışarıda bir karşı cinsten alınan sinyal ile farklı boyutlara gidebilmektedir. Eve geldiğinde eşinden istediği ilgi ve alakayı göremeyen birey mutluluğu dışarıda aramaya başlamaktadır. Kendisine iltifatlar eden, güler yüz gösteren birine kapılma bazen istemeden de olabilmektedir. Eş ile iletişim de kopunca ipler de kopmaktadır.

Egoları tatmin etme isteği de aldatmaya meyil demektir. Evliliğinin üzerinden yıllar geçen erkek ya da kadın “Acaba eskisi kadar cazibeli miyim?” diye düşündüğünde bu düşüncesini kanıtlama isteğine girer. Buna 40 yaş bunalımı da örnek gösterilebilir.. İlerleyen yaşlarda bunalıma giren insanlar farklı beklentilere girebilir. Çevresinde bu tür yasak ilişkiler kuran arkadaşlar da varsa özenti yoluna da gidilmiş olabilir. Sonucunda da istenmeyen, sonradan pişmanlık uyandıracak durumların ortaya çıkması söz konusu olabilir.

Evlilikten memnun olmama sebeplerinden biri de cinsel anlamda ilgisizlik olabilir. Cinsel istekleri yeterince doyurulamayan erkek veya kadının gözü etraftaki insanlara kayabilir. Cinsel arzusunu dile getiren eş, karşısındakinden ters tepki gördüğünde bunu bir daha dile getirmekten kaçınmaya başlar. Bunun haricinde cinsel sapkınlık derecesinde görülen durumlar da vardır. Evde de kadar mutlu olursa olsun farklı renkler arayan insanlar da vardır. Bu insanlar aslında hastadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir