Makyaj Temizleme Suyu ve Sütü Farkı

Makyaj yapmayı çok sevenlerdenseniz, makyajınızı gün sonunda çıkarmanız gerektiğini de bilirsiniz. Makyajı çıkarmadan uyuduğunuzda tüm gözenekler kapalı kalır ve cldiniz nefes almaz. Nefes almayan ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumları görülebilir. Özellikle de yağlı bir cildiniz varsa, asla makyajı çıkarmadan uyumamalısınız.

makyaj temizleme suyu ve sutu farki


Makyajı çıkartmak için birkaç yöntem var. Eğer çok uykunuz geldiyse ve makyajı çıkarmayla uğraşacak kadar zamanınız yoksa; makyaj temizleme mendillerini kullanabilirsiniz. Ancak bu derinlemesine bir temizlik olmayacaktır. Derinlemesine temizlik için makyaj temizleme suyu ve temizleme sütlerinden birini kullanmalısınız.
Makyaj temizleme sütü ve suyu farkı nedir?
Yağlı veya karma bir cildiniz varsa, makyaj temizleme suyu kullanmalısınız. Makyaj temizleme suyu, aynı zamanda bir tonik görevi göreceği için cildin yağ dengesini de korur. Kuru veya normal ciltler ise temizleme sütü kullanmalıdır. Kremsi bir özelliğe sahip olan makyaj temizleme sütleri, aynı zamanda cilde gereken nemi sağlar. Her iki ürünü de pamukla kullanabilirsiniz. Temizleme sütünü elinize alarak yüzünüze masaj yaparak da uygulama imkanınız vardır. Makyaj temizleme suyu, yıkama gerektirmez. Temizleme sütünden sonra ise durulama ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir