Kuru Yolum Tavuk Nedir?

Kuru yolma tavuk kelimesini reklamlarda çok duyar olduk. Mutlaka merak etmişsinizdir. Bu güne kadar birçok firma sulu yolma yöntemiyle sıcak suyla haşlayarak tüy alma yöntemini kullanmaktadır. Binlerce tavuk aynı kazanda olacağı için su da kanlı ve dışkılı olmaktadır. Tavuk eti de bundan etkilenmektedir. Bu su çok pis ve bakteri barındıran bir yapıdadır ve sağlıksız olan çeşitli kimyasal yöntemlerle de temizlenmeye çalışılmaktadır. Sulu yolma yönteminde et kalitesi, besin değeri ve lezzeti bozulmaktadır. 3500 adet tavuk sulu yolma sistemiyle yolunması 1,5 saat sürerken aynı sayıda tavuk kuru yolma sistemiyle yolunması 5,5 saat sürmektedir. Daha kolay olduğu için firmalar sulu yolma yöntemini tercih ediyor.

Kuru yolma yöntemi ise artık firmalar tarafından tercih ediliyor. Kuru yolma yöntemiyle elle tüyleri tek tek koparılıp tavuğun doğallığı ve lezzeti bozulmamış oluyor. Kuru yolum sonrası tavuklar soğuk odalarda bekletilmektedir. Kuru yolma tavuk kimyasal bir madde kullanılmadan daha lezzetli ve sağlıklı üretilen özel tavuk demektir. Kuru yolma yöntemi ise helal olarak belgelendirilmektedir. Piyasadaki tavuk markalarına göz atabilirsiniz.

Bir yorum

  1. süleyman çoraklı

    dr tavuk markası ile sakarya ili taraklı ilçesinde elektrik şoku uygulamadan elle islami usüllere uygun kesip kesinlikle sıcak su kullanmadan gerçek kuru yolma yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir