Korona Normalleşme Döneminde Hastaneye Gitmek Riskli Mi?

Normalleşme dönemine girdik ve bu normalleşme sürecinde hastanelere gitmenin güvenli olup olmadığı da merak edilenlerden oldu.

korona doneminde hastaneye gitmek riskli mi

Uzmanlar da bu konuyla ilgili açıklama yapıyor. Uzmanlara göre herhangi bir muayene olmak için ya da rutin kontroller yaptırmak için uygun zamanı bekleyen hastalar, artık hastanelere gidebilir. Burada önemli olan ‘yeni normal’ anlayışı doğrultusunda maske takmalı ve hijyen koşullarına uygun hareket edilmelidir.

Sağlık problemi bulunan bulunan kişiler için hastanelerde özel bölümler mevcut. Tabi ki herkesin aklına da bu alanlar güvenli mi?” sorusu geliyor. Hastanelerde her türlü durum ilk günden itibaren kontrol edilmeye başlanmıştır. Her ince detaya dikkat ediliyor ve o kadar ayrıntılı önlemler alınıyor ki; kimi zaman hastalar ve hasta yakınları bunları fark edemiyor. Hastanelerde enfeksiyon risklerine karşı normal zamanda da önlemler mevcut olduğu için herkes bu gibi durumlara hazırlıklı. Hasta ne amaçla gelirse gelsin covid-19 riskine karşı muayeneden geçiriliyor.

Hastanelerde covid-19 hastaları ve diğer hastalar birbirinden çok ayrı yerlerde tedavi ediliyor. Salgın ile ilgilenmeyen normal bir sağlık çalışanı dahi büyük bir risk taşımıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir