Kadın İsterse Zayıflar!

Kadın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Tabir yerindeyse “Kadın, tuttuğunu koparır.” Yeter ki inansın ve azim göstersin. Büyük bir kesimin sorunu ise fazla kilolardır.. Fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlar, başarı hikayelerini duymak isterler. Biraz motivasyon gereklidir. Bu bağlamda, size tamamen gerçek bir zayıflama hikayesi anlatmak istiyoruz.

Esra Ertekin ile Instagram sayfasında yayınlayıp satışa sunduğu bebek bereleri sayesinde tanıştık. Rengarenk model model tasarladığı bereler onun dünyasında ayrı bir yere sahip. 1990 yılında Antalya’da doğan ve Ankara Üniversitesi Nakış Öğretmenliği bölümünü okuyan Esra Hanım, son zamanlarda verdiği fazla kilolarıyla da Instagram dünyasında kendinden söz ettirmeyi başardı.

zayiflamahikayeleri

Yaklaşık 27 kilo veren Esra Hanım, bu maratonda yaşadıklarını bize anlattı:

“Bir gün otururken beni gercekten neyin mutlu edeceğini düşünüyordum. Çunku mutsuzdum memmuniyetsızlık vardı hep uzerımde. Sonra magazalarda olmayan kıyafetler, kapanmayan düğmeler aynadaki görüntüm aklıma geldı ve o an zayıflamalıyım dedım. Bunun o an ciddi olarak kararını vermiştim, zayıflayacaktım. Mutsuzluk sebebim kilolarımdı. Derken pazartesiyi beklemedım. İlk gün olarak hemen bır gün sonrasını seçmiştim. Benım için uzun bır maraton olacaktı hazır hissedıyordum. İlk olarak hep araştırdım ne yapılır ne yenilir ne içilir diye.

Kahvaltılarım hep standart haslanmiş yumurta,domates, salatalık, peynır vs. ama cay olarak her zaman yesıl cayı tercıh ettım. Yeşil cay hem yağ yakmaya hem metobolizma hızlandırmaya hem de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bir bitki çayı.

Ara öğün olarak kuru üzüm ve 1 adet meyve tercih ettim. Türk kahvesi de hemen her gün içmeye gayret ettim, metobolizma hızlandırıcı etkisi olduğu için.

Öğle yemeklerimde eğer o gün et yiyeceksem her zaman öğlen yemeyi tercih ettim. 4-5 kaşıktan fazla yemedim ve de 1 dilim tam çavdar ekmek her öğünümde yemeye özen gösterdim.

Akşam yemeklerim ise genelde sebze yemekleri yoğurt ve salata olmuştur.

Ve en onemlısı su. Suyun faydaları saymakla bıtmıyor gercekten. Hergun 3 litre içtim, içmeye devam edıyorum ve edecegım..

Her gün yürüyüş yapmaya gayret ettim. Akşam yemegımi en gec 7de yıyerek akşam midemi yormamaya çalıştım.

Tabi ilk baslarda yoruldum bunaldım ve de sıkıldım. Sabırsızlanıyordum. Bir an önce zayıf görmek istiyordum aynada kendimi ama hep bir hayal kurdum, onu düşündüm. Boy aynasında boydan resim çekinebilmek.. Hayaldi. Çünkü hep sadece kafam çıksın diyordum pozu verirken..

Alışmıstım diyete artık hatta keyif alıyordum. İnsanlara ilham vermem de ayrı keyif. Instagram hesabımda bu yolculuğumu her gün yansıttım. Yansıtmaya da devam. Çünkü daha 6 ay koruma programı yapacağım. Diyet yapan hesaplarla paslaşmak birbirimizi motive etmek de ayrı güzeldi. Hala da devam ediyoruz. Dilerim herkes hedef kilosuna kaçamaksız ulaşır.

Derken 6 ay geçti ve ben 27 kilo vermiştim.Hayatımdakı iyikilerden birisi oldu zayıflamak.42 bedenden 36bedene düşmenin mutluluğu ne güzelmiş meğerse. Deri ceket hayalim vardı. Şimdı her gün deri ceket giyiyorum. Sebebi giyemediğim günlerin acısını çıkartmak belki de.

79.8 kıloluk maraton başlangıcı su an güncel haliyle 53.3 kilo. Hedefe sadece 1 kilo kaldı.. Uzun bir macera ama güzeldi hem de sonucu daha da güzel oldu. Artık bambaşka oldum. Sağlıklıyım çabuk yorulmuyorum,öz güven duygusuyla tanışmış oldum ve de alışveriş yapmaktan buyuk bir keyif almaya başladım, Artık eski kıyafetlerimin hiçbiri olmuyor.

Yeni kılo, yenı kıyafetler ,yeni Esra.. Her şeyim yenilendi artık =) Artık hafifim ,iyiyim ve de mutluyum.

Son olarak; Eğer gerçekten isterseniz insanın başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Bunu yürekten söylüyorum. İsteyin yeter:) “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir