İntihara Sürükleyen Oyun!

Sevgili ebeveynler lütfen bu konuya dikkat edin ve herkese ulaşmasını sağlayın. Bilgisayar başında uzun vakitler geçiren ergenlik çağındaki çocukları tek başlarına bırakmayın. Ne oynuyorlarsa dikkatle inceleyip araştırın. Zira akıllara gelmeyecek bir olay Türk ailenin başına geldi.
Almanya’nın Baden Württemberg Eyalati Gaggenau kenti Hörten semtinde yaşayan Afyonkarahisarlı Türk genci Furkan Şen, bir oyun yüzünden intihar etti.
furkansen
“Mavi balina” isimli oyunu indirmek için belli bir internet sitesi yok,oyuna sosyal ağlardan ulaşıyor.
50 günde 50 görev içeren oyunda, oyunculara kendilerine jilet ve iğneyle zarar vermeleri, korku filmi izlemeleri gibi talimatlar veriliyor. Son görevin ise “öl, nasıl olsa yeniden doğacaksın” olduğu iddia ediliyor.
Baba Mikail Şen, “Akşam oğlumla şakalaştık, uyumak için odasına çıktı. Sabah ortanca kızım işten gelince kardeşinin odasına uğruyor. Kardeşini öyle görünce bizleri uyandırdı. Şok olduk. Oğlum sorunsuz, sevecen biriydi. Karıncayı bile incitmez, çevresinde ve okulunda çok sevilen biriydi” dedi.
Olay yerine gelen polis, odasındaki elbise dolabına kendini asan gencin intihar etmeden önce Blue Whale (Mavi Balina) isimli bir internet oyununu oynadığını saptadı. Acılı aile çocuk sahiplerini bu oyun konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir