İnternetten Alışveriş ve Güven

İnternet yaşamın her yerine girdi. Birçok alanda işimizi kolaylaştıran internet, online alışverişte de bize büyük kolaylık sağlıyor. İnternetten sipariş verip kolaylıkla kargo ile ürünü teslim alabiliyorsunuz. Zamanı olmayanlar, evden çıkamayanlar, işten çıkamayanlar için internetten alışveriş büyük kolaylık. Ülkemizde e-ticaret henüz çok gelişmiş değil fakat hızlı bir şekilde satış oranı artmaktadır.

İnternetten satış yapan site sayısı o kadar arttı ki bu artışla birlikte müşteri memnuniyetine önem vermeyen, bozuk ve hasarlı ürün gönderen site sayısı da arttı. Alışveriş yapmadan önce internette arama yapıp müşteri yorumlarına bakmalısınız, gerekirse alışveriş yapacağınız satış yapan site müşteri hizmetleri ile görüşerek sipariş vermelisiniz.

İnternetten alışveriş doğru bir siteden yapılırsa gerçekten çok güvenlidir. Beğenmediğiniz veya herhangi bir hasarı bulunan ürünü 14 gün içinde hiçbir sebep belirtmeden iade edebiliyorsunuz. Herhangi bir fiziksel mağazadan alışveriş yapıldığında böyle bir avantajınız olmayacaktır. Görerek alınan ürünün tüm sorunlarını kabul etmiş oluyorsunuz fakat görülmeden aldığınız için görüp kontrol etme şansınız olabiliyor.

İnternetten alışverişe güvenin. Doğru bir internet sitesinden alışveriş yapmanın normal bir mağazadan alışveriş yapmaktan çok daha güvenli olduğunu unutmayın. Telefon numarası, adres bulunmayan sitelere güvenmeyin ve alışveriş yapmayın. İnternetten alışveriş yaparken dolandırılan kişilerin, sitelere hiç bakmadan alışveriş yapanlar olduğunu unutmayın.

Siz internetten alışveriş yapıyor musunuz? Yapıyorsanız sipariş vermeden önce nelere dikkat ediyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir