İngiltere’de Pembe Şerit Uygulaması

İngiltere’nin Sheilas’ wheels sigorta şirketi, özellikle bayan sürücüler için düzenlenecek ayrı yol şeridi uygulaması önerdi.

Şirket temsilcileri ayrıca, şeritlerdeki yol çizgilerini pembe renkte boyamanın ve özel işaretler kullanmanın yararlı olacağına inandığını belirtti. Öneriyi sunan uzmanlara göre, söz konusu tedbirlerle yollarda yaşanan kazalar azalacak ve erkek ile bayan sürücüler arasında çıkan sorunların önüne geçilecek.

İngiltere’de projenin hayata geçirilmesi yaklaşık 880 milyon sterlin (yaklaşık bir milyar 500 bin dolar) tutacağı düşünülüyor.

Proje uzmanları, yollarda toplu taşıma araçları için uygulanan özel şerit mantığıyla “bayan sürücü şeridi” oluşturulmasını önerdi. Özel şeritler hafta sonu ve bayramlarda herkese açık olacak.

2005 yılında kurulan Sheilas’ wheels şirketi, özellikle bayan sürücülere yöneldi. Şirket, araçlardan çalınan çantalar için bayanlara tazminat öneriyor. 2008 yılında bayanlara özel konut sigortası öneren şirket 2010 yılında ise bayan seyyahlar için sigorta uygulaması başlattı. Sheilas’ wheels, şirket rengi olarak pembeyi seçti.

Haber7.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir