Hipnotik Doğum Nasıl Yapılır?

Ünlü oyuncu Özgü Namal’ın yaptığı hipnotik doğumdan sonra Türkiye’de bu tür doğuma olan merak arttı. Hipnoz uygulamaları uzmanı Adil Maviş’in yönetiminde Namal bir erkek bebek dünyaya getirdi. Nefes adını verdiği bebeği ise oldukça sağlıklı.

adilmavis
Peki hipnotik doğum nasıl oluyor?
Hamilelik sırasında yoga uygulamaları ve doğru nefes alma teknikleri çalışılıyor. Normal doğuma hazırlanan anne adayı vücudunu esnek hale getirirken rahatlatıcı müziklerle konsantre olması sağlanıyor. Ortam en doğal olan haline getiriliyor. Gerekirse loş ışıklar ve mumlar yakılıyor. Çevrede onu etkileyecek insanlar varsa uzaklaştırılıyor. Kaygı verecek kişiler ortama alınmıyor. Adil Maviş, doğum odasında olmadığını, yanında yalnızca eşinin olduğunu ifade etti. Elbette önceden hazırlanmış olan ses kayıtları telkinler ve müzikler ona eşlik ediyor.
Pekii anne adayı hipnoz sırasında kendinde oluyor mu?
Tabii ki kendinde oluyor. Hipnoz burada çekilen acıların hissedilmemesini sağlıyor. Verilen telkinlerle acı doğal seyrinde hissediliyor ve her şey minimum seviyede algılanıyor.
İlerleyen günlerde daha ön plana çıkacak olan doğum tekniği görünürde bir tehlike arz etmiyor. Anne adayı rahat bir şekilde doğumu gerçekleştiriyor. Doktor acil durumlar için orada bekliyor ve gerekli tedbirleri alıyor. Özgü Namal, doğumu kendi evinde gerçekleştirdi. Tıpkı büyükannelerimiz gibi. Ona ve bebeğine mutlu günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir