Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatıyor mu?

Hindistan cevizi yağı, hindistan cevizinden meyvelerinden üretilen tropikal bir yağdır. Doymuş yağ asidi türü olan laurik asit içermektedir. 2 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ortalama olarak 90-100 kalori olup ortalama 10 gram yağ içermektedir.

hindistan cevizi yagi zayiflatiyor mu

Hindistan cevizi yağı zayıflatıyor mu ?
Hindistan cevizi yağının zayıflatmasının söylenmesinin sebebi kısmen orta zincirli yağ asitleri (MCT) içerdiği içindir. Fakat yapılan bir araştırmada, orta zincirli yağ asitlerinin kilo kaybına yardımcı olmadığını yönündedir. Hiçbir besinin tek başına zayıflatması mümkün değil, düzenli bir beslenme programı ile zayıflamaya yardımcı olabileceği bilinmelidir. Hindistan cevizi yağı zayıflatır mı ?

Hindistan cevizi yağının beldeki yağ oranını azaltmaya yardımcı olabileceğini, ancak önemli kilo kaybına ya da vücut kütle indeksinin (BKİ) düzenlenmeyeceği de araştırmaların sonucunda görülebiliyor.

Az miktarda Hindistan cevizi yağı tüketmek sağlığınıza zarar vermez ancak kilo vermenize de hemen bir faydası olmayacaktır. Gerçekten kilo vermek için, sağlıklı beslenme planı ve egzersiz yapmanız gerekmektedir.

Amerikan Kalp Derneği(AHA) Hindistan cevizi yağı için uyarılar yapıyor. Doymuş yağ içeriği yüksek olan Hindistan cevizi yağını beslenmede çeşitlilik açısından sürekli kullanım yapılmaması gerekiyor. Her şey gibi bu yağı da kontrollü ve limitli bir şekilde tüketmek gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir