Farkında Olmadığımız Nimetler

Hayatın akışında koştururken bazen sahip olmadıklarımız için üzülürüz. Halbuki sahip olduğumuz öyle nimetler vardır ki yaşarken farkına bile varmayız ancak kaybedenin vay haline..

İnsanların en mutlu olduğu yerlerden biri şüphesiz ki tuvalettir. Bu yazdığımıza sakın gülmeyin. Tuvalete gitmeye imkan bulamadığınız bir anda artık son raddeye geldiğinizi düşünün. Bu sizi çok rahatsız eder. Bir an önce tuvalet ihtiyacınızı gidermek için elinizden geleni yaparsınız. Başka her türlü düşünceye kendinizi kapatırsınız. Tek düşündüğünüz şey tuvalete girebilmek olur. Fırsatını bulup ihtiyacınızı giderirken o kadar mutlu ve rahatlamış olursunuz ki bu duyguyu çok az yaşarsınız. İşte anlatmak istediğimiz buydu.

Midede gaz yapan bir yiyecek ya da içecek tükettikten sonra kalabalık bir ortamdaysak midede biriken gazı bırakamayabiliriz. Bu ayıp gibi gelse de aslında hayatın gerçeklerinden biridir. Midedeki gaz sizi öyle rahatsız eder ki şişkinlik ve huzursuzluk hissedersiniz. İçinizde fırtınalar eser. Fırsatını bulup da gazı çıkarınca çok rahatlamış hissedersiniz. Bir de bu durumun hastalığa dönüşmüş halleri vardır ki o insanlar günlerce bu sıkıntılarla yaşar.

İşte, farkında olmasak da zaman zaman bunları yaşamışızdır. Sahipken kıymetini bilmemiz gereken o kadar çok şey var ki..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir