Çocuklara Kolay Eğlence

Pinyata, Amerikalı ve özellikle Meksikalı çocuklar tarafından doğum günleri ya da özel günlerinden birinde gelenek haline getirilmiş ve sonra tüm dünyaya yayılmış bir tür oyundur. Kırılabilen bir malzemeden yapılır ve içi oyuncaklarla şekerlerle veya çikolatalarla doldurulur. Hazır olarak satıldığı gibi evde kolayca kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için:

  • 1 adet gazete
  • 2 su bardağı su
  • 1 su bardağı un
  • 2 tüp sıvı yapışkan
  • Nasıl süslemek istersek ona göre süsler

Hazırlanan un ve su bir bulamaç niteliğinde hazırlanmalıdır. Hazırladığınız bulamacı şişirilen balonu kaplayacak şekilde uygulayın. Bu doğal bir yapıştırıcı görevi görecektir. Balonun çevresini gazete kağıtlarıyla kaplayın ve kuruması için yaklaşık 1 saat bekletin. Balonda avuç içi kadar bir kısmı açıkta bırakmalısınız. Boş bıraktığınız alan dışındaki kısımları 3-4 kat gazete kağıtları ile kaplayın. Her uygulamada kuruması için bekleyip yeni yapacağınız katı uygulamalısınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonra, içindeki balonu bir iğne yardımı ile patlatıp içinden çıkarın. 

balonugazeteylekaplama

Pinyatanızın gövdesi artık hazır. Dilediğiniz şekilde fon veya renkli kağıtlarla kaplayabilir, istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.Hazırladığınız pinyatanın tepe kısmından bir ip geçirin ve içeriden düğümleyin. Pinyatayı kırmak için asmanıza yardımcı olacaktır. Kaplama yaparken açık bıraktığınız yerden içine şekerleri doldurun ve renkli fon kağıdıyla kapatın. Hazırlanan pinyatanızı artık asabilir, çocukların bunları neşe içinde kırmalarını ve eğlenmelerini seyredebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir