Eti Matik Bor Deterjanı

 

Eti Matik bor temizlik ürünü doğal bir temizlik ürünüdür. Boraks, sodyum, bor, oksijen, karbon ve sudan oluşmaktadır. İçinde kesinlikle petrol, fosfat gibi zararlı maddeler bulunmamaktadır. Herhangi bir ön yıkamaya gerek duyulmamaktadır. Lekelerin çıkarılmasında çok güçlü olmaktadır. Az miktarda kullanım ile tasarruf sağlanabilmektedir. Eti Matik kullanıldığında kireç önleyici kullanılmasına dahi gerek kalmadığı söylenmektedir. Çamaşır suyu ile birlikte kullanılabilir. Beyazlarda ve renklilerde kullanılabilir. Artık ürünün testleri tamamlandı ve güvenle kullanılabilir. Sizleri de sağlığımıza ve çevreye duyarlı bu yerli ürünü denemeye davet ediyoruz.

Yeni çalışmalarda, çamaşır ve sabunlarda temizleme etkisini artırmak, kirin yüzeye yeniden yapışmasını azaltmak, daha parlak ve daha temiz giysiler için boratlar göstermektedir. Boratlar her ne kadar uzun yıllar sabun ve çamaşır tozuna dahil edilmişlerse de potansiyelleri tam olarak anlaşılamamıştır.

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü, içerdiği bor sayesinde mikrop öldürücü (jermisit), antibakteriyel (bakteri öldürücü), antifungal (mantar öldürücü) gibi özellikleriyle doğal bir koku gidericidir. Enzimleri inhibe ederek ter, kan, yemek kokusu gibi ağır kokuları kontrol ederek kokunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Ege Üniversitesi ve Eti Maden Teknoloji Geliştirme Dairesi Başkanlığınca yapılan testler neticesinde Eti Matik Bor Temizlik Ürünü renklerde karışma ve renkli çamaşırlarda herhangi bir renk solması yapmadığı ve diğer deterjanlara göre yıkama performansının 2 kat daha iyi olduğu ortaya koyulmuştur.

Eti Matik  suyu yumuşatıp, sudaki sertliği giderdiği için makinenizin kireçlenmesini önler ve ekstra bir kireç sökücü kullanmanıza gerek kalmaz. Borlu deterjanı bizler de deneyip buradan yorumları yazacağız.

Hüseyin Can ÇALIŞAN
Yayın Yönetmeni
info@kadinbakisi.com
https://twitter.com/hcancalisan

borlu-deterjan-etimatik

8 yorumlar

 1. Selver PARLAK

  1 haftadır Eti Matik kullanıyorum ve çamaşırlarım çok sertleşti.
  Burada suyu yumuşatır yazıyor.
  Kumaşı Yumuşatma Performansı yazıyor.
  Ben ise tam tersi bir durumla karşılaştım. Şaşkınım.

 2. Normal deterjanla kullandığınız yumuşatıcının 3 te 1 i kadar yumuşatıcı eklerseniz, çok çok daha yumuşak çamaşırlar elde edeceksiniz 🙂 Leke çıkarma konusunda deterjan gerçekten olayı çözmüş. Toz konusunu da çözerlerse ki son ürünlerde çözdüklerini söylüyorlar o zaman mükemmel bir ürün olacaktır. Hem yerli malı oluşu, hem fiyatı hem de performansı gerçekten kayda değer… Kesinlikle tavsiye ederim

 3. Eşim hiç memnun değil. Çamaşırlar yıkandıktan sonra çok kötü kokuyor, lekeler hiç çıkmıyor. Az deterjan kullandık çok deterjan kullandık ancak olmadı. Lekeler çıkmıyor.

 4. ilk duydugumda cok umutlanmistim.
  beyazlarda: leke cikaramadi, rengi grimsi oldu
  renklilerde: leke cikaramadi, rengi soldurdu, pis koktu cunki kirler cikmadi, camasirlarda kalintilar birakti.
  tek farki normal yumusaticinin 1/4 u kadar bile koysak yumusacik oldu.
  dipnot: gunluk temiz kiyafetleri yikamada kullanabilirsiniz belki

 5. Deterjan asiri soda kokuyor insanin nefesini kesiyor beyazlardaki lekeler cikmamis ve daha sert oldu camasirlarim renklilerdeki ise renkler soluk ve deterjan kalintisi var cocugun camasirlarindaki kusmuk lekesi bile cikmamis yikanmasina ragmen les gibi kusmuk kokuyor elde bile yikayinca ne leke ne koku kalmiyor kesinlikle ise yaramaz bir urun

 6. etimatik te kesinlikle kimyasal madde olmadığı için yikanan çamaşırlar cildini zarar vermez kokusuna insan sağlığına zarar vermez.Ayrıca yerli olmasi en önemlisi.Bulaşık makineleri içinde yerli deterjan yapmasını dört gözle bekliyoruz.Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir