Elektrikli Süpürge Neden İyi Çekmez?

Elektrik süpürgesi ev temizliği için en önemli yardımcılarımızdan biridir. Birden bire cihazın çekmez hale gelmesi ise bizi çileden çıkarabilir.

Süpürgenin çekmemesinin sebebi tıkanmış olması olabilir. Eğer ki her yerini kontrol ettiyseniz ve herhangi bir tıkanıklık yok ama çekiş yine de azsa toz torbasının yırtık veya dolu olup olmadığını kontrol edin.

Eğer ki HEPA filtre ve sünger bulunan bir elektrikli süpürge kullanıyorsanız HEPA filtre ömrünü tamamlamış olabilir. HEPA filtre kullanıma bağlı olarak 6 ay gibi sürelerde değiştirilmelidir. Filtre yıkanabilir özellikte ise yıkayabilirsiniz ancak yıkanabilir olsa da ömrünü bir süre sonra doldurmaktadır. Süpürgenin süngerleri ve boru çıkışları iyi bir şekilde kontrol edilmelidir. Çekiş sistemi tıkanan, HEPA filtreleri temizlenmeyen süpürgenin motoru da arızalanabilir.

Kullandığınız elektrikli süpürge hazneli ise hazne dolduğunda veya hazne tam oturtulmadığında yeterince çekiş gücüne sahip olmayacaktır ve çok az çekecektir. Haznenin doğru oturtulup oturmadığına dikkat etmelisiniz.

Eğer ki tüm bu söylediklerimizi kontrol ettiğiniz halde çekiş artmadı ise cihazın motor arızası olması olasıdır. Cihazı teknik servise ki özellikle yetkili servise götürmenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir