Yenidoğan Islak Pamuk Mendil

Yenidoğan bebekler oldukça hassas olmaktadır ve bu sebeple de her temizlik ürünü kullanılmamalıdır. Bu sebeple alt temizliği için yenidoğan ıslak pamuk mendil önerilmektedir. Cilt temizliği için su ve pamuktan üretilmektedir yani farklı maddeler içermemektedir. Organik pamuk özü ve saf su içermektedir. Hipoalerjenik ürünler olup alerji yapmamaktadır. Nemlendirici, yumuşatıcı, alkol gibi maddeler içermemektedir, bu sebeple de tüm hassas bölgelerde de kullanılabilir. En hassas cilt tiplerine dahi uygun olmaktadır.

Bebeklerin cildi ile uyumlu pH değerine sahip olmaktadır. Paraben içermemesi de oldukça önemlidir ve bu tür ürünler dermatolojik olarak testten geçmeden satışa çıkmamaktadır.

Bebekler anne karnında iken verniks adı verilen protein, vitamin ve mineraller bakımından zengin, koruyucu bir tabaka ile korunmaktadır. Verniks tabakası bebeğin cildini dış etkilere karşı koruyan ve vücut ısısını düzenleyen bir tabakadır. Bu saf mendiller bu tabakanın zarar görmesini engelleyerek cildini korumakta ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Temizlik için herhangi bir mendil kullanmak yerine mutlaka yenidoğan ıslak pamuklu mendil ürünleri kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir