Düğün Hikayesi Nedir?

Düğün hikayesi ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanan bir uygulama olup yurt dışında yıllardır yapılmaktadır. İlk olarak Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde uygulanmaya başlamıştır. En güzel hikaye hali ise ilk olarak Amerika’da yapılmaya başlanmıştır. Peki düğün hikayesi nedir ?

Wedding story olarak bilinen bu kısa video ile düğünün başlayacağı sabahtan başlayarak düğün bitene kadar geçen tüm anları bir senaryo haline getirerek planlanan bir kısa videodur. Düğünde çekilen tüm fotoğraflar düğün hikayesi için bir film haline getirilir. Bu kısa video yıllar sonra izlendiğinde tüm gün gözünüzün önüne gelir ve sizi duygulandırır. Videoyu Instagram gibi platformlarda paylaşarak herkesten farklı bir videoya imza atarsınız.

Düğün hikayesine düğün klibi, düğün belgeseli ve düğün öyküsü adı da verilmektedir ve tümü aynı şeydir. Bu kısa videonun içinde öyküsel ve kurgusal durumlar da olmakta ve normal çekilen bir videodan farklılaşmaktadır. Bu kısa video kuafördeki hazırlıklardan başlayarak dış mekan çekimleri de eklenerek uzman kişiler tarafından kurgulanır ve müzik eşliğinde yapılır.

Sadece fotoğraflardan yapılabildiği gibi video ve fotoğraf karışık ya da sadece video olarak da yapılabilmektedir. Düğün fotoğrafçısı seçimi oldukça önemli olup bu konuda uzman birisine yaptırmanız çok önemlidir. Her fotoğraf çeken kişinin düğün fotoğrafçısı olamayacağını ve iyi görüntü çekmeyeceğini bilmelisiniz. Düğün hikayesi konusunda da alanında uzman kişilerden hizmet almanız son derece önemlidir. Unutmayın sonradan pişman olmamak için bu videoyu yaptırmak ve uzman kişilere yaptırmak son derece önemlidir. Düğün hikayesinin fiyatı ortalama olarak 300 TL’dir ancak yapan kişiye göre fiyatı değişecektir.

Örnek bir düğün hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir