Ütüleme Lazer Epilasyon Nedir?

Epilasyon yaptırmak ağrılı olduğu için en zor alınan kararlardan biridir. Her geçen gün farklı yöntemler çıkıyor ve tercih yaparken en önemlisi acısız olması olacaktır. Ütüleme lazer epilasyonun diğer epilasyonlara göre daha acısız olduğu bilinmektedir. Diode epilasyon olarak da bilinen bir yöntemdir. İsimlerin karışması akılları da karıştırmaktadır. Ütüleme lazer epilasyon nedir ? tıpkı ütü yapar gibi vücut üzerinde gezdirilerek yapılmaktadır ve bu sebeple de bu ismi almaktadır.

Ütüleme lazer epilasyon batıkları olanlar için de tavsiye edilmekte olan bir yöntemdir. Tüylerin köklerini yakarak kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir yöntemdir. Koyu ciltlere zarar verme olasılığı daha az bir yöntemdir. Bu yöntem genital bölge ve koltuk altı gibi her hassas bölgede kullanılabilir. 6-8 hafta gibi aralıklarla yapılması tavsiye edilmektedir.

Yaş, ten rengi, yapılacak bölgeler ve kıl rengi, kalınlığı gibi etkenlere göre seans sayısı değişmektedir. Ortalama olarak 5-6 seans sonucu %90’a kadar etkili olmaktadır. Yanık olmaması ve acısız olması tercih sebebi haline gelebilecektir. Maalesef ki ülkemizde sahte ve ucuz cihazlarla da uygulama yapılabiliyor ve bunun sonucunda da oldukça kötü deneyimlerle karşılaşılıyor.

Uygulama yaptırmadan önce gittiğiniz yerin ne kadar hijyenik ve kaliteli olduğunu kontrol ediniz. Sonrasında mutlaka giden kişilerle irtibata geçerek ne kadar acı olduğunu ve sonuçların ne kadar tatmin edici olduğunu öğrenin. Eğer ki giden kişiler pişmansa ve benzer cilt tipinde iseniz oradan uzak durunuz. Gideceğiniz yerin cihazlarının ne olduğunu dahi araştırıp karar veriniz. Sonradan pişman olmanın hiçbir faydası olmayacak ve paranızdan ve zamanınızdan da olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir