Dilara Gönder Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanana büyük deprem felaketinin ardından Show TV’de ana haberleri sunan Dilara Gönder, öfkeli sunumlarıyla gündeme gelmişti. Görüşlerini yüksek sesle ifade eden Gönder için “Helal olsun!” nidaları yükselirken bazı kesimlerin de tepkisini çekmeye devam ediyordu. Bugün ise Gönder’in Show TV’deki işinden istifa ettiği haberi geldi.

dilara gonder

Önceki gün programa konuk olarak alınan jeoloji mühendisi Ziyadin Çakır’ın söyledikleri üzerine;

“Böyle ders mi olur hocam ya, böyle ders mi olur? Bu kadar ölümlü ders mi olur? 99’da yeteri kadar ölüm olmadı mı o ders için? Bu da mı ders olsun bize? Biz sürekli derslerdeyiz. Biz o dersleri geçemiyoruz ama. Sınav kağıdı hep boş. İşte buyurun sınav kağıdı ekranda. Maraş’ı görelim. Bu sınav kağıdı. Ders dediniz ya. 99 dersinin sınav kağıdı. İzleyicilerimiz tekrar bir görsün. Nasıl geçilemediğini o dersin. Buyrun havadan görüntüler.” Gönder bu sözlerinin ardından elindeki kağıtları da masaya fırlatmıştı.

Gönder, “Yazması zormuş, istifa ettim. Tüm çalışma arkadaşlarıma ve bugüne kadar bana bu fırsatı veren Ciner Medya Grubu’na teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Dilara Gönder kimdir?

Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 tarihinde Herrenberg’de doğdu. Gönder İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden ve ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 26 Aralık 2016’da Selim Yalın ile evlendi. 2015 yılında NTV’de kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yeter ki İste” programını yaptı.Program engellenen vatandaşlarımızın başarı öyküleri üzerineydi. 2015 yılında NTV ve E2’de “Lingo” isimli kelime yarışma programını sundu.  Daha sonra Star TV’de yayınlanan Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli karakterini canlandırmıştır. 23 Ağustos 2021’den itibaren Show TV’de haber sunuculuğu yapmaktaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir