Azerbaycan Socar Hazar Petrol’den Deprem Bölgesine Ücretsiz Yakıt Desteği

Maalesef ki ülkemizde büyük bir deprem felaket yaşanıyor. Şuan deprem bölgesinde en önemli ihtiyaçların en başında da akaryakıt geliyor. İlk günden itibaren Azerbaycan Socar şirketi tarafından da deprem bölgesinde planlı ikmal çalışmalarımızla kurtarma/itfaiye araçları, jeneratörler, ambulanslara ücretsiz yakıt dağıtımıyla binlerce cana destek olmaya çalışmaktadır. Kocaeli, Dilovası istasyonumuza bugün yurtdışından ve yurtiçinden gelen kurtarma araçları, malzeme TIR’ları da uğradı. Yolları açık olsun, hava soğuk, yol uzun.. Umutlarımızı daha kaybetmedik..

azarbaycan socar hazar petrolden depreo bolgesine ucretsiz yakit destegi

Azerbaycan’a ait olan Socar, Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi olarak petrokimya, rafinaj, doğal gaz ticaret, iletim ve dağıtım sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Kümelenme modeli çerçevesinde kaynaktan son kullanıcıya kadar uzanan değer zincirimizle üretim gücümüzü sürdürülebilir bir geleceğe aktarıyor. Şirket Azerbaycan kökenli ve Socar isimli

SOCAR Türkiye, depremden hemen sonra Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için 55 milyon lira değerinde bağış fonu oluşturduklarını duyurdu. Bu kapsamda, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki Hazar akaryakıt istasyonlarından tüm ambulans, itfaiye araçları, AFAD ve diğer kuruluşların arama kurtarma araçlarına ücretsiz benzin ve motorin sağlandığı kaydedildi. Ayrıca neredeyse tüm akaryakıt istasyonları Deprem bölgesine yakın ve buralarda da gerekli kurum ve kuruluşlara ücretsiz yakıt verildiğini açıkladı.

Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da ambulans, itfaiye araçları, AFAD ve diğer kuruluşların kurtarma araçlarına ücretsiz benzin ve motorin desteğini sağladığı Hazar akaryakıt istasyonlarının listesi de aşağıdaki linktedir. İstasyon listesinin en güncel haline kolay ulaşmak için özel sayfa oluşturulmuştur.
https://socar.com.tr/istasyon-listesi

Milletimize geçmiş olsun. Bir daha böyle bir acı yaşanmaması dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir