Defne Yaprağı Mucizesi

Defne yaprağının faydaları saymakla bitmiyor. Vücuttaki iltihaplanmalara ve bakterilere karşı oldukça etkili bir yok edicidir. Yemeklerin içine eklenebiliyor. Her dokunduğu yemeğe farklı bir tat katıyor. Et yemeklerine ve balığa da koyulabiliyor. Bunların yanında defnenin farklı bir kullanım alanı daha bulunuyor. Defne yaprağını yakarak kullanmayı denediniz mi?

defne yapragi tutsusu
defne tütsüsü

Defne Yaprağını Yakmak Neye İyi Gelir?
Bir kül tablasının içine defne yaprağını yakın. 10 dakika bekleyin. Ortaya harika bir koku çıkacak. Kokusu hoşunuza giderken aynı zamanda birçok sıkıntıya da deva olacak.

Baş ağrısı için defne yaprağı
Defne yaprağı yanarken ortaya çıkan kokunun baş ağrısına iyi geldiğini biliyor musunuz? Çünkü yanarken defne, vücutta sineol, pinen ve elimisin denen salgıları salgılar. Bu sayede vücudun yorgunluğunu alır. Ağrıyı yok eder.

Anksiyete için defne yaprağı
Yanan defne yaprakları linalool ortaya çıkar. 10 dakika boyunca yanan defne yapraklarını koklamak sizi çok iyi hissettirecek. Ortaya çıkan boş kaygılardan uzaklaşıp güzel şeyler düşüneceksiniz.

Uykusuzluğa defne ile çözüm
Uykusuzluk probleminiz varsa defne yaprağını uyumadan önce yakıp koklayın ve sonrasında uykuya kolayca daldığınızı göreceksiniz. Çay tütsüsü sayesinde vücudunuz gevşeyecek, sinirleriniz alınmış gibi olacaksınız.

Nefes yollarını temizler
İçeriğindeki mycrene ve öcenol sayesinde akciğerler ve nefes yolları temizlenir. Daha rahat nefes aldığınızı fark edersiniz. Aynı zamanda balgam söktürücüdür.

Ağrı kesici olarak defne çayı
Bir bardak defne çayını demlediğinizde, çayınız bağ ağrısına ve diş ağrısına iyi gelir. Aynı zamanda eklem ağrılarına da iyi gelir.

Saç kepeklerine karşı defne yaprağı
Soğuk suyun içine defne yaprağından birkaç adet koyup bekletin. Bu suyu saçlarınızı duruladıktan sonra saçlarınıza dökün. Kepekleri zamanla yok edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir