Converse Patik Yapımı

Bebek patikleri çeşit çeşit model model örülebiliyor. Aslında her şey sizin hayal gücünüzle sınırlı. Converse ayakkabıların modası yıllardır geçmedi. Bunu gören hanımlar da converse bebek patiklerine el attı ve modelini çıkardılar.

İnternette değişik tarzlarda bebek patiklerini görebilirsiniz. Converse patiğin resimli anlatımı aşağıda. Başlangıç zincirle yapılıyor. Tabii tığ ile yapıldığını söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Bu patik 0-6 ay arasındaki bebekler için uygun ölçüde. O yüzden başlangıçta 15 zincir yeterli. Sonrasında trabzanlarla devam ediliyor. Uca geldiğinizde trabzan yaparak dönüyorsunuz. Aynı deliğe 2 kez batarak yuvarlak dönüşler sağlıyorsunuz.
3 tur dolaştıktan sonra renk değiştirip tek sıra sık iğne gidin. Sonra tekrar beyaz renkten tek sıra sık iğne. Bu şekilde kendiliğinden taban oluşuyor. Ön kısım için ayrı bir motif yapılıyor. O da aşağıda görülüyor. Önce 5 zincir çekiliyor ve içi 8 trabzanla dolduruluyor. 2 zincir çekip ikinci sıraya geçin ve aynı deliğe ikişer kez batarak büyütün. Resimdeki gibi devam edin.
Ayakkabının bağcığını 95 zincir çekerek oluşturun. Sorularınızı sorabilirsiniz. Anlatımlı video için:

https://www.youtube.com/watch?v=paws0CwVUHo

renkliconversepatikler Kolay gelsin.

0conversebebekpatigiorulusu 1patikorulusubebek 2conversebebekpatigi 3conversepatikayakkabi 4conversepatikanlatimi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir