Çocuklar Sucuk Yemeli Mi?

Çocuklara yemek yedirmek bazen büyük sorundur. Eğer yemek seçen bir çocuğa sahipseniz işiniz biraz zordur. Kahvaltı öğünü her yaştan insan için önemli. Kahvaltıyı eksiksiz olarak atlamadan yapmak gerekiyor. En geç kahvaltı saati ise 10 olmalıdır.

Kahvaltıda sağlıklı her insanın ve özellikle çocukların yemesi gerekenler; peynir, zeytin, bal ve tereyağıdır. Bunların dışında da istenilenler yenebilir ancak öncelik bu gıdalara verilmelidir. Çocukların her gün mutlaka 1 adet haşlanmış yumurta yemeleri gerekiyor. Onların kemik gelişimi için faydalı. Ekmeğe sürülen çikolatalı kremaları çocuklar çok seviyor. “Başka şey yemiyor.” gibi bahanelerle tüm kahvaltıyı bununla geçirmelerine engel olun.

Televizyonlarda bolca reklam yapan süt içine dökülerek kaşıkla yenen ürünleri yine yiyebilirler ancak karınlarını bununla doyurmamalılar.

Çocukların sosis, salam yemesi onlara uygun değil ancak sucuk doğal olduğu takdirde yemeleri onlara faydalıdır. Eğer yemelerini istiyorsanız kaliteli olanları tercih edin. Ucuz ürünlerden kaçının.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir