Eda Baba Kimdir?

Eda Baba şarkıları getirdiği farklı yorumlarıyla ve videolardaki mimikleriyle şarkılara duygusal bir anlam katan sanatçıdır. Genellikle 45’lik eski şarkılar söylemektedir. Kendisi hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor ancak biz sizin için birçok bilgi topladık. Eda Baba kimdir ?

Eda Baba kaç yaşında sorusu doğum tarihi en çok arananlardan birisidir. Kendisi İstanbul doğumludur. Doğu kökenli olduğunu bilmekteyiz ve büyük olasılıkla aslen Mardin’li. 31.01.1989 doğumlu ve şuanda 29 yaşındadır. Kova burcudur. İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümü ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sinema bölümlerini okumuştur. Eski Bando adlı grupla birlikte şarkılar söylemeye başlamıştır ancak şuanda grup dağılmıştır. Kendisini ve sesini Emma Watson’a benzetiyor hayranları.

Fox TV’de yayınlanan “Kadın” adlı dizi için jenerik müziği yapmıştır. 2014 yılında “Köpek” adlı sinema filminde konuk oyuncu olmuştur. Geçtiğimiz yıl son olarak Mehmet Güreli ile düet yapmıştır.

İnternette Eda Baba gerçek ismi nedir şeklinde sorular soruluyor. Eda Baba’nın gerçek ismi ve soyismidir. Soyisim benzerliği olarak gözüktüğü için de Eda Baba Manuş Baba kardeş mi şeklinde sorular sorulmaktadır ancak Eda Baba’nın gerçek ismi olsa da Manuş Baba’nın gerçek ismi Mustafa Özkan olup hiçbir bağlantıları bulunmamaktadır. Hatta Eda Baba ve Manuş Baba evli mi soruları da internette oldukça çok merak edilmektedir. Eda Baba ve Manuş Baba akraba mı soruları çok soruluyor ancak iki kişinin herhangi bir yakınlığı veya akrabalığı yoktur.

Youtube üzerinde birçok akustik performası mevcuttur. 2018 yılı içinde de birçok konser performansı sergileyecektir. Kendisini biz de beğeniyoruz ve başarılar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir