Camdaki Kız Dizisinde Nalan’ın Babasını Kim Canlandırıyor?

Kanal D’nin uzun soluklu dizilerinden biri olan Camdaki Kız’ın son bölümünde gerçek babasının ortaya çıktığı görülüyor. 63. bölüm fragramında görüldüğü üzere Nalan ile babası bir kafede buluşuyorlar. Gerçek hayatta Nalan’ın anneannesinin kardeşi olan kişi, yani annesinin dayısı kötü bir talihle Nalan’ın babası oluyor. Yaşanan bu cinsel saldırı sonucunda dayısından hamile kalan kadın anne oluyor ve Nalan doğuyor.

Diziye son birkaç bölümdür telefon aramalarıyla katılan kişinin hangi oyuncu olacağı merak ediliyordu. Camdaki Kız’ın kadrosuna başarılı oyuncu Engin Alkan dahil oldu. Alkan, dizide ‘Metin’ yani Nalan’ın babası karakterine hayat verecek.

engin alkan nalaninbabasi

Engin Alkan kimdir, nereli, kaç yaşında?

27 Temmuz 1965 yılında Samatya, Fatih semtinde doğan Türk oyuncudur. İBB Şehir Tiyatroları oyuncusu ve rejisördür. 1984–1989 yılları arasında İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimi gördü. 1996 yılından başlayarak çeşitli oyunculuk okullarında eğitmenlik ve tiyatro bölüm başkanlıklarını sürdürdü. 1985 yılında mensubu olduğu İBB Şehir Tiyatrolarında hâlen oyunculuk ve rejisörlük çalışmalarına devam etmektedir. Şirinler çizgi filminde Şirin Baba’yı, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Samwise Gamgee’yi, Shrek animasyon serisinde Çizmeli Kedi’yi ve League of Legends oyununda Braum adlı şampiyonu seslendirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir