Bülent Ersoy Kapandı

 

Show Tv’de pazar akşamları kendine ait program yapan Bülent Ersoy bu gece kandil olması sebebiyle türbanlı olarak çıktı.  Programda şarkılar söylemek yerine ilahi söylemeyi tercih etti.

Konuklardan Umut Zen ise programda Bülent Ersoy ile birlikte ‘Hüzünlü Gurbet’i seslendirdi.  Bülent Ersoy programı semazen gösterisi ile açtı ve Tela Al Bedru Aleyna ilahiyi seslendirdi.

bulentersoyturbanli

Mevlid Kandili : İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye “Mevlid Kandili” denir.

O’nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.

Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O’na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.

2 yorumlar

  1. saçma buldum bu programı. Dalga geçer gibi program yapıyorlar şuanda. Çok yapmacıklar. İlahi ile dini duygularla dalga geçer gibiler.

  2. veeeeeeeeeeeeeeee cok güzel olmuşsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir