Bulaşık Makinesi Temizliği

Kalabalık ailelerde her gün, kişi sayısıyla paralel olarak iki günde bir veya üç günde bir kullanılan bulaşık makineleri de bir süre sonra kirlenir. İçindeki kirli, yağlı bulaşıkları temizleyen makineler bir yandan kendilerini kirletiyorlar. Bu yüzden bulaşık makinelerini de belirli aralıklarla temizlemek gerekir.

Bulaşık makinesini temizleme amacıyla satılan “bulaşık makinesi temizleyici” adıyla satılan ürünler bulunuyor. Paketin üzerinde ayda bir kez kullanılması gerektiği söylense de makineyi her gün kullanmıyorsanız 3 ayda bir veya 6 ayda bir temizlemek de yeterli olacaktır.

Makinenin kirlendiği nasıl anlaşılır? Kirli makineyi gözle de anlayabilirsiniz.Baktığınızda bodrum kombi servisi makinenin tabanında siyah siyah noktaların oluştuğunu ve içi boş olsa da kötü koktuğunu göreceksiniz. O zaman temizleme zamanı gelmiş demektir.

Pril markasının yeni bodrum evden eve nakliyat çıkardığı temizleyici küçük bir pakette satılıyor ve diğer ürün olan Calgon ya da Finish’e göre daha ucuz. Pril a101 marketlerinde 5 TL’ye satılıyor. Küçük kırmızı kutuyu ters çevirip makinenin çatal kaşık bölümüne bursa araç kiralama asıyorsunuz. Makinenin 65-75 derecelik olan programını açıp çalıştırıyorsunuz. Sonuca inanamayacaksınız. Makinenin içi parlamış ve mis gibi çıkıyor. Mutlaka deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir