İstanbul’da Zehirli Ispanak Alarmı!

İstanbul’da zehirli ıspanak haberleri bugün Türkiye gündemine oturdu!

İstanbul Esenyurt’ta bir marketten satın aldıkları ıspanağı tükettikten sonra zehirlendiği iddia edilen 44 kişi hastaneye kaldırıldı. 25 kişinin tedavisi yapılıp taburcu edilirken, 19 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

istanbulda zehirli ispanak alarmi

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 1-3 Kasım tarihleri arasında gıda zehirlenmesi nedeniyle 44 kişinin hastanelere başvurduğunu, bunların 25’inin taburcu edildiğini, 19’unun ise takibi ve tedavisinin acil gözlem servislerinde devam ettiğini bildirdi. İstanbul İl Sağlık Müdürlü’nün yaptığı açıklaya göre, medyada yer alan “İstanbul’da yemek yiyen çok sayıda kişi zehirlendi” başlıklı haberlere ilişkin kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi için açıklama yapıldığı belirtildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama aşağıdaki gibi:

1-3 Kasım tarihleri arasında İstanbul geneli sağlık tesislerimize gıda zehirlenmesi (ıspanak ve ıspanağa benzer bitkiler) sebebiyle 44 vatandaşımız hastanelere başvurmuş olup, bunların 25’i taburcu olmuştur. Geriye kalan 19’unun ise takibi ve tedavisi acil gözlem servislerinde devam etmektedir. Şu ana kadar hastanelerimize toplam başvuran hastalarımızın hayati tehlikesi bulunmadığı gibi ilgili süreç, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İstanbul Valiliğimizce yakından takip edilmektedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir