Bulaşık Makinesi Tabletlerini İkiye Bölerek Kullanmak

Bulaşık makinesini her gün çalıştıranlar çok fazla tablet kullanımı yapmak zorunda kalabiliyor. Ekonomi yapmak isteyen ev hanımları için denemeye değer bir yöntem olabilir. Tabletleri ikiye bölerek kullanım yapıldığında bazı ev hanımları çok iyi temizleme yapmadığını söylese de bu şekilde yıllardır kullanım yaptığını ve çok iyi temizlik yaptığını söyleyenler var.

bulasik makinesi tabletlerini ikiye bolerek kullanmak

Kesilirken içindeki sıvının dağılmaması için derin dondurucuda 1 gün beklettikten sonra kesmeniz kolaylaşacaktır. Farklı bir yöntem de tableti paketinden çıkarıp 1 hafta beklettikten sonra kurumasını sağlayıp sonrasında kesmektir. Tabi ki kuru tabletlerde herhangi bir şekilde bekletmeye veya buzluğa atmaya gerek yoktur. Kuru tabletler direkt olarak kesilip kullanılabilir.

Çok fazla deterjan kokusu olmaması için de yarım deterjan kullananlar mevcut. Tam tablet kullanıldığında bulaşık üzerinde kalıntılar olduğu ve durulama gerekeceği de düşünülmektedir. Tasarruf için de ikiye bölerek kullanım kesinlikle denenmesi gereken bir yöntem. Siz de bu yöntemi denedikten sonra olumlu sonuç alırsanız sürekli yapmaya devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir