Dil Sıyırıcı Nedir?

Ağız ve diş sağlığınıza çok önem veriyorsunuz. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalıyorsunuz, diş ipinizi de kullanıyorsunuz ancak istediğiniz hijyeni elde edemiyor musunuz? Ne yaparsanız yapın ağzınızda kötü bir tat kalıyor veya ağız kokusu mu hissediyorsunuz? Belki de ağız temizliğinde unuttuğunuz bir şey olabilir.

Ağzınız birçok farklı bakteri ve mantar türünden, milyonlarca yaşamı barındırır. Yaşam formları ağzınızın her noktasını kaplar ve günlük temizlik süreci bakterilerin denge halinde kalmasına yardım eder. Ağız içiniz onların çoğalması için müthiş bir ortamdır.Dil sıyırıcı nedir? Faydaları Nelerdir?
Dil sıyırıcı önemli temizlik elemanlarından biri. Piyasada plastik veya bakırdan yapılan sıyırıcılar bulunuyor. Dil sıyırıcı çok kolay bir şekilde kullanılarak ağız içindeki bakteri popülasyonunu kontrol etmenizi sağlar. En başta da ağız kokusunu önler.
Bakteriler ve bakterilerin oluşturduğu biyofilm tarafından emilmiş zararlı bileşenlerin vücudunuza girmesini engeller.
Dilinizin üzerindeki tat alma tomurcuklarını kaplayan bakterileri kazırsınız. Bu sizin daha iyi tat almanızı sağlar.

dil siyirici kullanimi dil temizligi

Dil temizliği ne zaman yapılmalıdır?
Dil temizliği için en uygun zaman sabahlarıdır. Uzun süreli açlık sonrası temizlik için uygundur. Eğer ramazan ayındaysanız iftar öncesinde yapılmalıdır. Çünkü uzun açlık sonrası bakteriler en yoğun ve biyofilm tabakasının en kalın zamanıdır.

Aparat nasıl kullanılır?
Temizleyici aparatı veya kaşık da kullanabilirsiniz, dilinizin en arkasına kadar uzatın ve orta kısımdan başlayarak fırçalayın veya kazıyın. Arkadan öne doğru hareket edin. İşlemi 1 dakika boyunca tekrarlayın. Son olarak da elma sirkesi ile ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir