Bu Çizgi Filme Dikkat!

Fransız yapımı olan Miracules, Uğur Böceği ile Kara Kedi adlı çizgi film Türkiye’de Disney Channel üzerinden yayınlanıyor. Gün içinde birkaç kez ekrana gelen çizgi filmde okula giden iki arkadaşın bazı zamanlar kötülükle savaşmaları gerekiyor ve süper kahramanlara dönüşüyorlar. Erkek olan karakter, normal hayatında modellik de yaparken, kız kahraman sadece ona hayran olan bir öğrenciyi canlandırıyor. Gereken anlarda birbirlerinden habersiz dönüşüm geçiriyorlar.
Erkek olan kara kediye dönüşürken, kız olan uğur böceği oluyor. Bu dönüşüm sırasında uğur böceği karakteri baştan ayağa kadınsılaşıyor. Vücudunun kıvrımları gözler önüne geliyor. Buraya kadar da önemli bir sorun yok.

ugur bocegi ile karakedi

Çizgi filmin yeni sezon bölümleri henüz yayınlamadı ancak tanıtım videoları ara ara yayınlanıyor. Yeni bölümlerde uğur böceği ile kara kedi daha önce hiç yakınlaşmadıkları kadar yakınlaşıyor. Birbirlerine olan aşklarını itiraf noktasına geliyorlar ve tanıtımdan görüldüğü üzere öpüşme sahnesi gerçekleşiyor. Her yaştan izleyici kitlesine sahip olan kanalda bu tarz sahnelerin görülmesi hiç uygun değil. Taze beyinlerde bu sahneler yer edecek ve bilinçaltına mutlaka inecektir.

Daha önceki bölümlerde hiç böyle yakınlaşmaların olmaması yeni bölümler açısından endişe verici. Ebeveynler olarak televizyon açıkken çocukları sürekli denetlemekte fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir