Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı

Bebek kıyafetlerini yıkarken diğer kıyafetler gibi yıkamayıp, üzerindeki talimatlara uyarak yıkamaya özen göstermelisiniz. Bebek giysilerinin üzerinde kaç derecede ve hangi konumda yıkanması gerektiği yazmaktadır.

Bebeğin,  kimyasal maddelerden çok daha fazla etkilendiği ve bazı maddelerden korunması gerektiği bilinmektedir. Yeni alınan giysiler mutlaka yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra ütülenmesi de faydalı olabilir.

Sabun, çamaşır suyu ve yumuşatıcı kesinlikle bebeklerin kıyafetinde kullanılmamalıdır. Bu gibi maddeler ki özellikle yumuşatıcı alerjiye ve astıma sebep olabilecek maddelerdir. Bebekler için özel deterjanlar mevcuttur ve birçok anne de bunları tercih edebiliyor. Özellikle sabun tozu ve bebek deterjanları kullanılmaktadır ve uzmanlar da bunları önermektedir. En çok granül sabun yani toz halinde sabun kullanılmaktadır.  Özellikle kokulu deteryanlardan ve yumuşatıcıların tümünden uzak durunuz. Bebek yumuşatıcıları dahi kullanılmamalıdır.

Deterjanla yıkanan giysiler çok iyi durulanmalıdır ve kurutulurken de pis bir hava olmamasına dikkat edilmelidir. Kurutma makineleri de tercih edilebilir. Giysilerden naftalin gibi maddeler de kesinlikle uzak tutulmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir