Ayşe’nin Yardıma İhtiyacı Var!

Maddi olarak uygun durumda olanlar lütfen bu konuyu dikkatli okusunlar. Otizmli olan çocukların eğitime ihtiyaçları var. İyi bir eğitimle onlar da yeteneklerini kullanıp hayata bağlanabiliyor. Unutmayın, bu sizin ya da bir yakınınızın da başına gelebilir. Elinizi vicdanınıza koyun.

Ayşe, önünde ki uzun hayatı daha sağlıklı, daha rahat yaşayabilmesi için; Otizm’in bilinen tek tedavi yöntemi olan özel eğitimi almak zorundadır. Günümüz şartlarında bu eğitim hem oldukça masraflı, hem de zordur. Ailesinin bu durum karşısında imkanları maalesef yeterli değildir. Şu an İstanbul’da özel bir eğitim merkezinde çok değerli insanların katkılarıyla eğitim almaktadır. Ama bu katkılar da masrafları karşılamaya maalesef yeterli değildir.

Otizmin bilinen bir tedavisi yoktur. Erken yaşta başlanan, çocuğun yetenekleri ve gereksinimleri dikkate alınarak, bireysel özel eğitim programları hazırlanması ve uzman kişilerce uygulanması, günümüzde bilinen tek “tedavi” yöntemidir. Uygulanacak olan ilaç tedavisi otizme eşlik eden problemlerin sağaltılmasma yöneliktir. Özel eğitim bir ekip çalışmasını gerektirir. Bu ekipte çocuğun kendi doktoru, özel eğitimcisi, konuşma terapisti, çocuk psikiyatrı ve/veya çocuk nörologu mutlaka bulunmalıdır. Ailelerin eğitim sürecine katılmaları ve desteklemeleri çok önemlidir.

Konya Valiliği tarafınca verilen izinler dahilinde Ayşe’nin tedavisinde kullanılmak üzere; makbuz kesmek ve banka hesabı açmak suretiyle yardım toplanmasına izin verilmiştir. Hesaba yapılacak yardımların emin ellere gideceğinden emin olabilirsiniz.

ayseceylanotizmhesapno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir