Astım ve Alerji Hastaları için Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürge ev içinde hijyen için en önemli ekipmanlardan biridir. Astım ve alerji hastaları için kullanılan elektrikli süpürgenin ne kadar hijyenik olduğu çok daha önemlidir. Ortama toz kaçırmayan bir süpürge kullanmak sağlıklı bir insan için faydalı olacağı gibi alerjisi olanlar için kaçınılmazdır.

HEPA filtre bulunan bir süpürge kullanmak son derece önemlidir. Çoğu filtresiz elektrikli süpürge, içine çektiği tozların hepsini tutabilme özelliğine sahip değildir. Bu nedenle çekilen tozlar mekana da geri verilir. Alerjik rahatsızlıkları olan kişiler, HEPA 14 filtreli bir süpürge kullanarak yaşadıkları mekânları, bulunabilecek alerjen maddelerden ve toz maytlarından koruyabilirler.

HEPA filtrenin toplam filtreleme alanı büyük olmalıdır ki daha verimli çalışabilsin. Bunların haricinde,HEPA filtrenin koruma düzeyi de çok önemlidir. HEPA 14 filtre 100.000 taneciğin yalnızca 5’ini dışarı verirken, HEPA 10 filtre 15.000 taneciği dışarı verir. Yani HEPA 14 filtre bulunan bir süpürge evinizdeki havanın %99,995’ini temizler!

Nilfisk’in Select Comfort Allergy model elektrikli süpürgesi bir elektrikli süpürgeden çok daha fazlasıdır. İçinden geçen havayı filtre ederek soluduğumuz havayı da temizleyerek fark yaratmaktadır.  Nilfisk Select Comfort Allergy, en yüksek düzeyde koruma sağlayan HEPA 14 filtre kullanmaktadır ve bu sayede dışarı en küçük partiküllerin bile çıkmasına izin vermez. Bir ev içerisinde 1 litre havada 100.000 partikül bulunurken bir HEPA filtresinden geçen havanın içerisinde sadece 5 partikül kalır.

Nilfisk Select Comfort Allergy, 750 watt motor gücü ile etkili bir toz toplama kabiliyetine sahiptir. Güçlü olmasına rağmen kompakt bir boyuta sahip olduğundan, yer sıkıntısı olan kişiler için ideal bir çözümdür.

Nilfisk Select Comfort Allergy ile kirli hava içeri, temiz hava dışarı… Aşağıdaki adresten ürüne göz atabilirsiniz:
http://www.netavantaj.com/nilfisk-select-comfort-allergy-hepa14-filtreli-alerji-icin-elektrikli-supurge-a-enerji-sinifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir