Ahmed Hulusi Akten Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Ceceli’nin eski eşi ve oğlunun annesi olan Sinem Gedik’in velayet davası gündeme gelmişti. Daha sonrasında Sinem Gedik’in İntizar ile mahrem videoları da internet ortamına düştü. Ceceli’nin bu videoları çekip yaydığı yönünde suçlamalar yapılmaya başlanmıştı. Ceceli de son olarak böyle bir video çekmediğini ve yaymadığını, yayacak son kişi olduğunu açıklamalarına ekledi. İlk olarak ODATV’nin iddiasıyla birlikte Ahmet Hulusi Akten’in bu görüntüleri çektirdiği ve yaydığı yönünde suçlamalar başladı.

Ahmed Hulusi Akten kimdir ?

Bu kişi birçok kez Ceceli ile birlikte fotoğraflar vermiştir. Boşanma zamanlarında da Hulusi’nin boşanmayı istediği haberleri yazılmıştı. Amerika’da bulunan Ahmet Hulusi’nin bir cemaati ve muridleri olduğu bilinmektedir. Selin İmer ve İntizar’ın da bu cemaatten olduğu söylenmektedir. 21 Ocak 1945 İstanbul doğumludur ve 1997 yılından beri Amerika’da yaşanmaktadır. Burç tarikati lideri olarak adlandırılmakta ve şeyh olduğu söylense de kendisi her seferinde bu iddiaları reddetmektedir. Ben düşünce adamıyım, yazarım, gazeteciyim demektedir. Kendisi Yeni İstanbul, Zaman, Akşam, Milli Gazete gibi yerlerde çalışmıştır.

Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar’ın gizli çekim videoları için Ahmet Hulusi ve burç tarikati gündeme gelmiştir. Ahmet Hulusi’nin Sinem Gedik ile Ceceli’nin boşanmasını istediği ve dava açması için de ikna ettiği haberleri yazılmaktaydı. Selin İmer ve Ceceli’nin birlikte Hulusi’nin Amerika’daki toplantılarına gittiğiyle ilgili fotoğraflar da medyada yer almıştır. Şarkıcı İntizar’ın da Hulusi’den üstat şeklinde hitap ettiği ve aynı cemaatten olduğu düşünülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir