1 Yaş Doğum Günü Hazırlıkları

Ev hanımları arasında son moda bebeklerin 1 yaş doğum günü hazırlıkları oldu. 1 yaşına giren bebek aslında her şeyden habersiz olsa da anneler bu güne ayrı bir özen gösteriyorlar. Aslında “O yaptı, ben neden yapmayayım.” tarzında bir ilerleme gibi görünse de ne tür hazırlıklar yapılıyor bir göz atalım.

Hanımlar çocuklarının fotoğraflarından digital baskılar yaptırıyor. Bu baskılarla odayı süslüyor. Pastanın üzerine fotoğraf bastırma ise demode oldu. Doğum gününün olmazsa olmazı 1 rakamı şeklinde doğum günü pastası. Üzerine şeker hamuruyla kaplanmış olmalı. Erkekse mavi kızsa pembeli oluyor. Üzeri istenilen detaylarla süsleniyor.

1 rakamı şeklinde kurabiyeler ise olmazsa olmaz. Hazır olarak da satılıyor ancak hanımlar evde de yapıyor. 1 şeklinde istediğiniz kurabiyeyi kalıp kullanarak yapın ve üzerine de hazır şeker hamurundan kaplama yapın. Çok şık duruyor.

Gelen konuklar için ikramlar da önemli. Hanımlar ne yapsam diye çok düşünüyor. Önemli olan görsel olduğu için hazır kurabiye kaplarının içine patates salatası koyulabilir. Üzeri süslenebilir. Poğaça ve börekler de sofranıza zenginlik katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir