Psişik Cerrah João de Deus

Show Tv’de yayınlanan Alişan ile Çağla Şikel’in sunduğu sabah programı olan “Her Şey Dahil”e bugün konuk olan özürlü çocuk sahibi anne baba anlattıklarıyla şaşırttı. Doğum öncesi birçok testten geçtikleri halde tüm doktorlar sağlıklı bir bebek sahibi olacaklarını söylemiş. 3lü 4lü testlerden de başarıyla geçen anne doğuma gün saymaya başlamış.

Sezaryen ile doğuma giden anne doğum sonunda özür sahibi bir çocukla karşılaşmış. Buna neden olarak da bebeğin boyunun 57 cm olduğu için uzun olduğunu ve anne karnından çıkarken zorlandığını ifade etmişler. Bebeklerinin hiçbir zaman normal çocuklar gibi olamayacağını düşünen anne baba geçtiğimiz yıl Brezilya’ya giderler. Orada João de Deus adlı psişik cerrah ile tanışırlar ve hayatları değişir. Çok hazırlıklı olarak büyük bir inançla “alternatif tıbba da alternatif” dedikleri yönteme başvururlar. João de Deus bebeği kucağına alarak gözlerinin içine bakar ve bir el işareti ile çocuğun hayatı değişir. Gözleri görmeyen yürüyemeyen Çağatay bebek artık eskisi kadar kötü değildir. Bu arada anne babaya kendi dinlerine göre dua etmeleri gerektiğini söyler. Anne, bu süreçte namazlar kılıp dualar ettiğini de söylüyor. João de Deus bu terapi için hiçbir ücret kabul etmemektedir. Çağatay bebek artık diğer çocuklar gibi olmaya çabalıyor.

João de Deus Brezilya’nın  Abadiania eyaletinde küçük bir kasaba olan Goiás’ta yaşamaktadır. Ruhsal şifa verdiği iddia edilmekte ve birçok amansız hastalığa şifa verdiğine inanılmaktadır.  Doktor 1942 doğumlu ve halen görev yapmaktadır. İnanılmazları gerçekleştirdiği için kendisine tanrı sıfatı da verilmiş.

Örnek teşkil eden çift birçok özürlü çocuk sahibi anne için umut ışığı olacak gibi görünüyor.

cagataybebek cagataybebekannesi

2 yorumlar

  1. tv de hersey dahıl programında dınladim benim de bır sorunum var 30 yaşinda kızım emes hastası bırezilyadaki zat benim bu hastalığa care olabilir mı acaba bana yazarsanız ve teverutlı bilgi verir seniz cok memnun olurum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir