Plank Mucizesi!

Plank” kelimesini ilk kez duyduysanız ve göbeğinizden şikayetçiyseniz bu konuyu daha dikkatli okumalısınız. Plank adeta mucize bir harekettir. Günde 5 dakika yapmak size çok şey katacaktır. “Ne yapsam göbeğimi eritemiyorum.” diyorsanız bir de bu hareketi deneyin. Mekik çekmenin göbeği erittiği söylenir ancak bu ondan da etkili oluyor. İlk yaptığınız andan itibaren bel bölgenizden göğüs altına kadar yandığını hissedeceksiniz. Belli derecede kasların çalıştığını hissediyorsunuz. Dakikalar sonra bile karnınızdaki yanmayı fark edeceksiniz.
Aşağıdaki resimdeki gibi dik pozisyonda durarak başlıyorsunuz. Sonrasında duruşu bozmadan beliniz sağa ve sola yatırıyorsunuz. Her gün aksatmadan, yediklerinize de dikkat ederek devam edin. İnanın ki çabalarınızın karşılığını alacaksınız.

plankhareketi
Yaşınız ilerlemeden göbeğinizden kurtulun yoksa çok zor olur. Göbeğinizden kurtulamıyorsanız nedeni işlenmiş gıdaları fazla tüketmeniz olabilir. Beyaz ekmek, krakerler ve cipsler gibi rafine edilmiş tahıllı yiyecekler ile rafine şeker içeren içecekler, vücutta inflamasyona (iltihaplanma) neden olur. Göbek yağı, inflamasyonla yakından ilgilidir ve çok fazla işlenmiş gıda tüketildiğinde göbek bölgesinde yağ birikir. İşlenmiş gıdalar tüketmek yerine beslenme listenize daha çok sebze-meyve ekleyin. Doğal sebze-meyveler ve tam tahıllı gıdalar antioksidan içerirler ve vücutta inflamasyona neden olmazlar.
Sizi strese sokan pek çok şey, vücudunuza istenmeyen kilo olarak geri döner. Stres hormonu olarak bilinen kortizol, yağ hücrelerinin artmasına ve göbek bölgesinde birikmesine neden olur. Kortizol aynı zamanda vücutta fazla salgılandığında iç organlarda da yağlanmaya sebep olur.
Göbek yağlarınızı eritmek için gece gündüz mekik çekme hareketi yapıyorsanız, bundan hemen vazgeçin. Yalnızca mekik çekmek yerine tüm vücudunuzu ve karın kaslarınızı daha iyi çalıştıracak egzersiz programları uygulamalısınız. Tüm vücudunuzu çalıştıran egzersizler, kaslarınızın daha çok çalışmasına ve yüksek miktarda kalori yakmanıza yardımcı olur. Bacak kaslarını, kolları, göbek bölgesini ve kalçaları aynı anda çalıştıran Plank hareketi, göbek yağlarını eritmek için uygulanabilecek en etkili egzersizlerden biridir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: