Koronavirüs Kısıtlamaları Geri Mi Geliyor?

Korona virüsüyle uzun süredir mücadele ediliyor. Türkiye genelinde kısıtlamalar sona erdikten sonra ‘yeni normal’ düzene geçildi. Maskelerle sosyalleşilmeye çalışılıyor. Birçok kişi tatil için farklı şehirlere gitti ve otellerde, plajlarda boy gösteri. Evde kalınması gerektiğinin çağrılarını yapan ünlü isimler, plaj konserlerine başladı bile..

Fazlaca normalleşenlerle birlikte günlük korona virüsü tablosunda vaka sayılarının artmaya başladığı görülüyor. Bu sebepledir ki yeni önlemlerin alınması gündeme geliyor.

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte 65 yaş üstü vatandaşların düğüne gitmelerinin sabah 7-10, akşam 17-20 saatleri arasında toplu taşıma kullanmalarının yasaklandığını duyurdu.

Kütahya Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesinde koronavirüs vakalarında ciddi artışlar yaşanması üzerine, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla vatandaşların bir araya geldiği nikah, sünnet, nişan, düğün gibi organizasyonlar 24 Ağustos tarihine kadar yasaklandı.

Diğer şehirlerde ise henüz bir yasak açıklaması yapılmadı.

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da Kadınlara Özel Plaj Açıldı başlıklı makalemizde Elmasburnu plajı - ekşi, Elmasburnu Plajı iletişim ve Elmasburnu plajı servis hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın