Granit Tencerelerde Kaşık Kullanımı

Granit tencereler, son teknoloji ürünlerden biridir. Aynı zamanda, en güvenilir tencerelerden olan granitlerin ana maddesi taştır. Granit taşından imal edilen tencere veya tavaların rengi de içindeki minerallerden gelir. Tanecikli yapısı olan tencere ve tavaların, ana yapısı gereği çok dayanıklı malzemelerdir. Bu yüzden teflon, seramik gibi tencerelere göre çizilmeye karşı daha dayanıklıdır.
Granit tencerede pişirilen yemekler, teflon veya seramiğe göre lezzetli olur.

Granit tencerelerin temizliği nasıl yapılır?
Yüksek ücretler ödeyerek aldığınız kaliteli granit tencerelerin nasıl temizleneceğini de merak edebilirsiniz. Genelde garantili olan ürünler, yapışmaya karşı da garantilidir. Yine de yiyecekler yapışırsa, kesinlikle ovma teli gibi malzemelerle ovulmamalıdır.

Granit tencereler, bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Granit tencerede tahta kaşık kullanımı
Granit tencerelerde her türlü kaşık kullanılabilir ancak tahta ve silikon kaşık kullanmak, tencerenin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Granit tencere mikrodalga fırına koyulur mu?
Granit yapılı olan ürünler, mikrodalgaya koyulursa bozulma meydana gelir.

Bir önceki yazımız olan Dibi Tutan Tencere Nasıl Kurtarılır? başlıklı makalemizde Dibi Tutan Tencere Nasıl Kurtarılır?, dibi tutan tencere nasıl temizlenir ve Dibi Tutan Tencerenin çözümü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın